Kas ir “headhunter” vai “galvu mednieks” un ko viņš ēd?

“Headhunter” jeb, burtiski, no angļu “galvu mednieks” (tulko arī kā “trofeju mednieks”). Tā ir persona, kas izceļ reālas “haizivis” no dažādu nozaru profesionāļu “okeāna”.

Kas tā ir par profesiju, kam var būt vajadzīgs “galvu mednieks”, un cik smags un bīstams darbs tas ir? Šajā rakstā mēs dziļāk izpētīsim visus šos jautājumus.

хедхатнер латвия

HR speciālists var strādāt viens pats, bet vairumā gadījumu viņš ir personāla atlases uzņēmuma darbinieks. Fakts ir tāds, ka nav tik daudz patiesi talantīgu speciālistu. Tieši viņi kļūst par galveno “medību” mērķi.

Parasti “galvu mednieks” strādā pēc viena no diviem scenārijiem: pirmajā viņam ir konkrēta kandidāta vārds, kurš jāpārvilina uz klienta uzņēmumu, otrajā scenārijā ir norādītas prasības jaunam darbiniekam un viņš ir jāatrod. Abos gadījumā tas ir īstens juveliera darbs.

“Galvu mednieks” pēta speciālista biogrāfiju, papildus profesionālajiem nopelniem viņam jāsalīdzina arī kandidāta personiskās īpašības ar tā uzņēmuma politiku, kurš vēlas viņu pieņemt darbā. “Galvu medniekam” jāizsaka šim speciālistam vislabāko piedāvājumu, un parasti viņam būs viena iespēja.

Otrajā gadījumā HR eksperts izveido vēlamā speciālista tēlu. Tam ir vajadzīga cieša sadarbība starp pasūtītāju un izpildītju. Tad cilvēkresursu eksperts sāk darbu pa posmiem.

Kandidātu meklēšanas procesa posmi

  1. Aktīvā un tiešā meklēšana. Pēc norādītajiem parametriem, galvu mednieks meklē piemērotus kandidātus dažādos avotos.
  2. Pirmais kontakts ar kandidātu. Tas nosaka, vai HR eksperts spēs ieinteresēt speciālistu  un vai viņi norunās tikšanos. Viņam ir tikai viena iespēja ieinteresēt kandidātu.
  3. Informācijas vākšana. Pēc tikšanās reizēm ar potenciālo kandidātu notiek galīgā informācijas vākšana, proti: reputācija tirgū, trūkstošā informācijas CV, stipro un vājo pušu izvērtēšana utt.
  4. Informācijas sniegšana klientam (ne vairāk kā trīs kandidāti).
  5. Lēmums. Klients izlemj, kuru nodarbināt.
  6. Garantija. Garantijas sniegšana par pakalpojumu. Ja kāda iemesla dēļ kandidāts pārtrauc darbu, tad galvu mednieks garantē nomaiņu noteiktā laika posmā bez maksas.
хедхантер

Kas jāzin “galvu medniekam” ?

Protams, lai novērtētu, sazinātos un piesaistītu augsti kvalificētus speciālistus, “galvu medniekam” ir jābūt atbilstošām zināšanām. Speciālisti var būt nepieciešami tādās nozarēs kā mārketings, finanses, IT, zinātne, kā arī vadošos amatos.

Piemēram, cilvēkresursiem ir atsevišķs virziens, kas saistīts ar speciālistu atlasi informācijas tehnoloģiju jomā. Tagad tā ir strauji augoša nozare, kurai nepieciešami talantīgi un daudzsološi darbinieki.

Runa ir par tādām profesijām kā programmētāji, datorlingvisti, programmatūras inženieri, UI dizaineri, UX analītiķi, JavaScript programmētāji, Kotlin programmētāji utt.

Labi speciālisti, kā likums, nesēž bez darba, viņiem ir lieli ienākumi, šajā jomā pretendents diktē savus noteikumus. Lai ieinteresētu kandidātu, pirmkārt, ir jārunā viņa valodā. Kā minimums jāzin, ka Java nav tas pats, kas JavaScript. Šeit, protams, nepieciešami papildu apmācības kursi.

Kā un kur meklēt kandidātus?

Papildus zināšanām un pieredzei profesionālam “galvu medniekam” obligāti nepieciešama radoša pieeja darbam. Personificēta pieeja katram kandidātam. Daudzos gadījumos standarta darba metodes nestrādās. Ja kandidātam ir vairākas sekretāres, sasniegt viņu ar oficiālu pieprasījumu palīdzību nebūs variants.

Mums jādomā par nestandarta problēmas risinājumu. Ir daudz stāstu, kad speciālisti, pēc kuriem rindā stavēja lielākie pasaules uzņēmumi, vienojās par darba piedāvājumu degvielas uzpildes stacijā, pludmalē vai bārā. “Galvu medniekam” jābūt “elastīgam”, sabiedriskam un, atkal jāuzsver – radošam, lai gūtu panākumus. Diemžēl universitātēs to nemāca. To var iemācīties tikai praksē.

Priekšrocības nolīgstot “galvu mednieku”

Sadarbībai ar šādu personāla atlases uzņēmumu ir vairāk priekšrocību nekā trūkumu. Pirmkārt, tas ietaupa laiku, jo HR ekspertam ir 

  • CV datu bāzes
  • pieredze
  • izpratne par tirgus situāciju
  • augsta līmeņa spējas precīzi trāpīt mērķī

Starp trūkumiem ir tikai “galvu mednieka” darba izmaksas.

Bet neaizmirstiet, ka katra darba vienība ir dārga. Un, ja mēs runājam par augsti kvalificētu darbinieku, tad ļoti drīz viņa meklējumiem iztērētā nauda atmaksāsies, jo īpaši pateicoties viņa produktīvajam darbam.

Ja jūs meklējat darbinieku, tad jums jāsazinās ar personāla atlases profesionāļiem “WORKIN”.

Iesniedziet pieteikumu, izmantojot tiešsaistes veidlapu, vai jau tūlīt zvaniet birojam uz norādīto tālruņa numuru.